Відділи школи
В Чопській дитячій музичній школі навчається 150 учнів на 4 відділах:
- фортепіанний відділ,
- оркестровий відділ,
- відділ народних інструментів,
- відділ музично-теоретичних дисциплін,
а також в класах сольного співу.
На них навчаються діти віком від 6 до 16 років. Серед учнів є діти пільгових категорій, діти з багатодітних сімей, діти сироти, діти з обмеженими можливостями, вихованці дитячого садочку, діти, що навчаються у ЗОШ та ПТНЗ. Таким чином, соціальний склад учнів досить різноманітний. Навчання ведеться на українській та угорській мовах. Розмір батьківської плати за навчання складає 150 гривень.
Педагогічний склад школи налічує 20 викладачів, з яких є і колишні випускники нашого закладу: Балог А.П., Белович Я.Є., Герасимова І.В., Гісем М.Й., Гурковська В.М., Дроздова Є.Ф., Константинов М.С., Катона А.К., Мельник Е.Ф.
Роботою відділів керують завідувачі відділами, які відповідають за рівень виконання навчальних планів, за рівень підготовки учнів відділу до концертних виступів, методичних майстер-класів, відкритих уроків, академічних концертів, конкурсів, іспитів, ведуть наставницьку діяльність.
Школа традиційно демонструє високі результати навчально-виховного процесу. Про високий рівень виконавської майстерності учнів свідчать чисельні перемоги на Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсах. Сьогодні багато випускників школи успішно навчаються в Ужгородському державному музичному училищі ім. Д.Задора, в Ужгородському коледжі культури і мистецтв та на музичному відділі Гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ м. Мукачево, також працюють і навчаються в престижних вищих учбових закладах України та зарубіжжя.
Учнів навчають висококваліфіковані професіонали: 15 викладачів мають повну вищу освіту за фахом та 5 викладачів – неповну вищу (середньо-спеціальну) освіту. Певні викладачі школи мають великий досвід роботи з обдарованими дітьми. Також в школі працюють викладачі з великим практичним досвідом по роботі з учнями, які мають фізичні вади або психологічні відхилення. На базі школи неодноразово проводилися обласні методичні семінари з питань викладання фортепіано, фортепіанного ансамблю, загального фортепіано, музичної літератури, сольфеджіо та хорових дисциплін.
У реалізації музично-виховної діяльності педагогічний колектив школи опирається на особистісно-орієнтовану методологію. Її сутність складається у визнанні здатності кожного учня до розкриття власного потенціалу на основі саморозвитку за умови створення з боку викладачів активного навчального середовища, а також партнерських відносин, що сприяють самопізнанню дитиною самого себе.
Для цього викладачами школи використовуються різноманітні форми та методи проведення заходів, таких щорічних заходів як: відкриті шкільні конкурси, благодійні концерти-зустрічі учнів закладу з вихованцями дитячих будинків, майстер класи з провідними фахівцями вищих навчальних завкладів, тематичні шкільні вечори, концерти, вікторини, олімпіади. Щорічно викладачами школи організовуються поїздки в музеї, на концерти й спектаклі, запрошуються творчі колективи й виконавці з інших шкіл.
З метою профорієнтації в закладі проводяться зустрічі з діячами культури. В рамках програми «Чопська ДМШ запрошує друзів» та міжнародної програми Угорщини «Мистецтво без кордонів», за підтримки Угорського консульства та Угорського товариства КМКС проводяться виїзні концерти, зустрічі учнів школи з видатними митцями, виконавцями.
Активна участь викладачів і учнів у творчому житті міста втягує батьків у цей процес спочатку як постійних слухачів, а згодом, і як активних учасників різноманітних творчих колективів міста.
Мета школи - дати кожній дитині можливість підвищити свій загальнокультурний і освітній рівень, і тут немає рівного результату. Для когось конкретний предмет, конкретна дисципліна стануть професією, для когось - важливим компонентом їхньої подальшої професійній діяльності, а для когось це буде просто заняттям для душі. У цьому проявляється головне, як нам здається, завдання Чопської ДМШ – творчий розвиток особистості й допомога в професійній самореалізації.